Oświetlenie standardowe oraz LED

Mamy dla Państwa w swojej ofercie gotowe rozwiązania oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego. Są to lampy standardowe żarówkowe, fluorescencyjne halogenowe lub wykonane w technice LED. Istnieje również możliwość przygotowania specjalnego projektu linii świetlnej na bazie oferowanych rozwiązań lamp.

El-Cab oferuje Państwu różnego rodzaju formy oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego wykonanego na bazie żarówek, halogenów bądź lamp fluorescencyjnych przeznaczonych do pojazdów użytkowych. Aktualnie technika oświetleniowa zmierza coraz bardziej w kierunku technologii LED. Stąd proponujemy w ramach naszej oferty ciekawe rozwiązania oświetlenia LED oraz lamp LED.

Zalety stosowania techniki LED

Porównania stosowania technologii diodowej (LED) w zestawieniu z oświetleniem konwencjonalnym żarówkowym pokazuje, że zainwestowane koszty w technikę LED zwracają się już po pierwszej wymianie żarówek.

Lampy diodowe są bardzo odporne na zużycie i nie wymagają obsługi.

Pojazdy użytkowe są użytkowane w dzień i w nocy, więc ważne jest zapewnienie nieprzerwanej pracy, a lampy wykonane w technice LED zapewniają bezawaryjne funkcjonowanie.

Największy wpływ na bezawaryjne funkcjonowanie lamp LED i wyższość tej technologii nad konwencjonalną ma:

  • Mniejsze zużycie energii – stosowanie diod LED w porównaniu z żarówkami może zapewnić przy identycznej wydajności redukcję zużycia energii o około 80-85%
  • Dłuższa żywotność – żarówki np. w tylnych lampach podlegają ogromnym obciążeniom wynikającym z wibracji, wilgoci, zimna, gorąca itp. Ze względu na swą konstrukcję standardowa żarówka to okres jej żywotności wynosi około 500 godzin. Natomiast diody LED nawet do 10 000 godzin.
  • Wyższe bezpieczeństwo technologii LED – w zwykłej żarówce potrzeba 200ms, by jej żarnik rozgrzał się do tego stopnia, by wytworzyć światło o wymaganej jasności. Diody nie potrzebują czasu nagrzewania, dzięki czemu sygnał świetlny znacznie szybciej uzyskuje wartość wymaganą. W praktyce oznacza to, że działanie ostrzegawcze świateł STOP (w technice LED) przy prędkości 100km/h pozwala skrócić drogę hamowania pojazdu za nami nawet o całą długość pojazdu.
  • Niskie wartości cieplne – w efekcie wytwarzania przez diody minimalnych temperatur obudowy lamp mogą być mniejsze i produkowane z tworzyw o niskiej odporności termicznej.
  • W technologii LED możliwe jest tworzenie systemów (lamp) o pełnej hermetyczności
  • Design/ergonomia – dzięki diodom LED przy projektowaniu jest większa swoboda działania.

Oferujemy lampy pracujące w zakresie napięcia 12V lub 24V. Są to różne modele lamp z możliwością montażu bezpośrednio na płaskiej powierzchni ściany lub sufitu ale również oferujemy lampy wymagające zabudowy. Nasza oferta to również projekty linii świetlnej bazującej na rozwiązaniach gotowych lamp z ofert katalogowych naszych kooperantów. Oświetlenie z przeznaczeniem dla transportu miejskiego – publicznego lub autobusów turystycznych.

Pliki do pobrania:

  1. Podstawowe_terminy_zwiazane_z_oswietleniem.pdf (22.8 KiB)
    Podstawowe terminy związane z oświetleniem [Polski]