Lampy dodatkowe oświetlenia zewnętrznego

Często poza oświetleniem podstawowym jakie montowane na pojazdach różnego rodzaju zgodnie z wymogami stawianymi przez konkretne przepisy montowane jest dodatkowe oświetlenie. Dodatkowe oświetlenie to poprawa wydajności w złych warunkach widoczności. Często lampy oświetlenia dodatkowe np. reflektory dalekosiężne charakteryzują się większą mocą świecenia. Dostępne w wersji 12V lub 24V. Oferujemy dodatkowe oświetlenie, które idealnie nadaje się do montażu w autobusach, samochodach ciężarowych, ambulansach itp.

Reflektory dalekosiężne (przeciwmgielne) to lampy, które poprawiają znacznie widoczność dla kierowcy w trudnych warunkach jazdy. Oferujemy reflektory dalekosiężne oraz reflektory przeciwmgielne. Z reguły przy napięciu 12V jest montowana żarówka o mocy 55W natomiast przy napięciu 24V jest montowana żarówka o mocy 70W. Reflektory dalekosiężne mogą występować opcjonalnie z kloszem koloru niebieskiego.

Reflektory robocze do zadań specjalnych tzw. reflektory robocze. Dobry reflektor roboczy cechuje się równomiernym oświetleniem dużej powierzchni i miękkim, płynnym przejściem w cień na granicach oświetlenia. Reflektory oświetlają przedpole pod kątem. Oznacza to, że już niewielkie zmiany kąta nachylenia i wysokości montażu maja wielki wpływ na oświetlenie przedpola. Zaleca się możliwe wysoki montaż dla oświetlenia możliwe dużej powierzchni. Oferujemy różne modele lamp roboczych o zróżnicowanych kształtach i możliwościach montażu.

Reflektory wsteczne – od lipca 2006 obowiązuje nowe prawo w ruchu drogowym dotyczące wyposażenia w światła nowo dopuszczanych pojazdów użytkowych przyczepy/naczepy w reflektory halogenowe wsteczne. Są specjalnie do tego przystosowane reflektory. Zabronione jest stosowanie reflektorów roboczych jako wstecznych. Oferta EL-Cab to również tego typu lampy.

Światła pozycyjne (tzw. koguty) – oferujemy różne rodzaje tych lamp wykonanych w technologii halogenowej gdzie zaletą jest maksymalne działanie ostrzegawcze nawet w nocy i o zmierzchu wysoka skuteczność sygnału, daleki zasięg światła, symetryczne oświetlenie przy trwałej widoczności i sygnale łatwym do zlokalizowania.

Pliki do pobrania:

  1. de_jokon_katalog.pdf (5.9 MiB)
    Jokon Katalog [Deutsch]