Lampy sygnałowe zewnętrzne

Lampy sygnalizacyjne zewnętrzne możemy podzielić na następujące grupy:

Kierunkowskaz

Kierunkowskaz służy do wskazywania innym uczestnikom ruchu zamiaru zmiany kierunku jazdy w prawo lub w lewo przez kierowcę. Oferujemy różnego rodzaju kierunkowskazy również w opcji z światłem pozycyjnym białym. Dostępne jako lampy standardowe żarówkowe oraz wykonane w technice LED.

Światło hamowania

Światło hamowania to lampa, która służy do tego, by innym uczestnikom ruchu znajdującym się za pojazdem sygnalizować, że kierowca włączył hamulce. Światła hamowania mogą być włączone także przez uruchomienie opóźniacza lub innego podobnego urządzenia. W ofercie dostępne jako lampa zespolona lub pojedyncze lampy o zróżnicowanym kształcie. Dostępne jako lampy standardowe żarówkowe oraz wykonane w technice LED.

Lampa pozycyjna tylna

Lampa pozycyjna tylna to lampa, która służy do tego, by wskazywać w tył obecność i szerokość pojazdu. Dostępne jako lampy standardowe żarówkowe oraz wykonane w technice LED.

Lampa/reflektor do jazdy wstecz

Lampa/reflektor do jazdy wstecz jest lampą, która służy do tego, by oświetlić drogę za pojazdem oraz sygnalizować innym uczestnikom ruchu, że pojazd jedzie lub rozpoczyna jazdę. Dostępne jako lampy standardowe żarówkowe oraz wykonane w technice LED.

Lampa pozycyjna tylna przeciwmgielna

Lampa pozycyjna tylna przeciwmgielna ma za zadanie lepszą sygnalizację w tył obecności pojazdu w gęstej mgle. Dostępne jako lampy standardowe żarówkowe oraz wykonane w technice LED.

Lampa obrysowa

Lampa obrysowa jest lampą, którą należy zabudować jak najbliżej zewnętrznych punktów całkowitej szerokości pojazdu oraz tak wysoko na pojeździe, jak to możliwe; w określonych pojazdach i przyczepach/ naczepach ma uzupełniać lampy pozycyjne i pozycyjne tylne zwracając szczególną uwagę na obrys pojazdu. Dostępne jako lampy standardowe żarówkowe oraz wykonane w technice LED.

Lampa gabarytowa boczna

Lampa gabarytowa boczna stosowana w pojazdach o długości większej niż 6m. Jest lampą, która służy do tego, by wskazywać obecność pojazdu z boku. Dostępne jako lampy standardowe żarówkowe oraz wykonane w technice LED.

Lampa oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Lampa oświetlenia tablicy rejestracyjnej lampy oświetlające tylną tablice rejestracyjną służą do oświetlenia miejsca, gdzie jest umieszczona tylna tablica rejestracyjna; mogą być złożone z różnych części optycznych jak mogą posiadać dodatkową funkcję np. Dodatkowe oświetlenie tylne pozycyjne. Dostępne w wersji oświetlenie standardowe oraz wykonane w technice LED.

Lampa gabarytowa/pozycyjna górna

Lampa gabarytowa/pozycyjna górna jest to lampa montowana na dachu danego pojazdu w jego przedniej czołowej części koloru białego oraz tylnej części koloru czerwonego. Oferujemy lampy pozycyjne górne różnego kształtu podłużne, okrągłe, eliptyczne. Oczywiście w opcji jako standardowe żarówkowe oraz wykonane w technice LED.

Lampa światło hamowania dodatkowe

Lampa światło hamowania dodatkowe to lampa, która służy do tego, by innym uczestnikom ruchu znajdującym się za pojazdem sygnalizować, że kierowca włączył hamulce. Jest to dodatkowe oświetlenie, które spełnia swoją funkcję ostrzegawczą ale również jest idealnym rozwiązaniem przy projektowaniu i zabudowie tylnej ściany np. autobusu miejskiego lub turystycznego. Dostępne jako lampy standardowe żarówkowe oraz wykonane w technice LED.

Światło odblaskowe

Światło odblaskowe jest to element oświetlenia, który ma za zadanie sygnalizację wstecz obecności pojazdu przez odbicie światła wychodzącego ze źródła, które nie jest umieszczone na oświetlonym pojeździe, gdy obserwator znajdzie się w pobliżu tego źródła światła. Dostępne różne kształty odblasków oraz kolorystyka żółte, pomarańczowe, czerwone.

Pliki do pobrania:

  1. de_jokon_katalog.pdf (5.9 MiB)
    Jokon Katalog [Deutsch]